neděle 5. července 2009

Můj punkerský výtvor :-)

Tenhle článek, jsem poslala svým přátelům těsně před hospitalizací v Mental Health Hospital v Chelsea v Londýně. Psal se rok 2009 a mě bylo něco málo přes dvacet. Duší jsem nadále zůstala punkerkou.


Můj výtvor

Ahoj Alfonzi,
tak ti díky za tvé informace- Krompl je Kroměříž a já ti povím, že jsem dneska very very unavená… už toho mám docela dost… nestíhám, dokonce jsem si i pobrečela, pozvracela (ne sebeJ naštěstí)a dvě noci nespala, protože mi bylo blbě z Anglie (stres je sviňa)… ocitla jsem se totiž na jednom místě a nevím jestli se někdy příště dostanu na tak hrozné místo pro snoby… představ si nějaký VELIKÝ zámek, třeba ten Váš lednický (v životě jsem tam nebyla, ale věřím, že je to krásné), tak tohle sídlo z šedých cihel patřilo jednomu pánovi, jakémusi Sirovi (ne sýrovi!!!). Slyšíš dobře, JEN jednomu chlapovi, který přes rok bydlí v Honkongu, střídavě ve Francii a kdoví kde ještě. Tenhle palác je pouhým letním sídlem sloužícím pro pobavení anglických "big" bankéřů a v jeho blízkosti se nalézá zahrada velká jak 3 stromovky(celé). A co, nebyla to obyčejná zahrada… miliony kytek, stromy na kterých bylo napsáno (anglicky bohužel) jak se jmenujou (žádné obyčejné buky) a odkud jsou (velmi mnoho míst), no krásný rybník s leknínama a nějakýma žlutýma kytkami (nemůžu si vzpomenout, jak se ten plevel řekne česky,ale musím tě ujistit obyčejné blatouchy to nebyly), a v tom rybníku velká loďka (kvalita, musím říct - nespadlo to se mnou). Když jsi šel dál uviděl jsi golfové hřiště, tenisový kurt, lavičky, těločvična na skvoš, posilovna, sauna, stáj pro koníky (byl tam JEN jeden poník, schválně připravený pro děti snobských rodičů), okolo zahrady velké ohrady pro koně… hmm, ještě jsem nezmínila velký swimmingpoolJ(bazén, přeci). A nebyl to obyčejný bazén, chlóru bylo málo a voda byla čistá, úplně průsvitná. Nadnášelo to jako bych byla v moři ( v moři jsem byla pouze 1krát a to jen na půl hodinu a před 4 lety, tak už si nejsem jistá , jak moře nadnáší), každopádně voda nebyla slaná (to bych přeci poznalaJ), neštípala do očí, byla naprosto průsvitná… skončím s bazénem, jelikož bys dostal chuť tam vlézt a ukrást jim,( jsem řekla blbost POUZE JEMU!!!! )ten bazén…. Rozumíš mi dobře? (má anglická fráze, kterou velmi často používám, nyní)… hmm… chceš, abych Ti dál popisovala jak si někteří lidé žijou? Opravdu chceš?
Pokud jo, čti dál… Mistr jehož jméno jsem zapomněla (klasika, bohužel jsem se nerozdvojila, i když se teď snažím "spíkovat" anglicky - mazec… ) vlastní nejen very very very very very very big garden (velmi velmi… obrovskou zahradu), ale velký sad a zahradu (představ si zeleninu a stromy a tak) a ta zahrada slouží jen k tomu, aby Mistr … mohl přijet, pozvat své "kámoše" (mluvit příliš anglicky v tomto českém dopise se nevyplácí) z anglických (možná i nadnárodních… fuj !!! J) bank v létě na víkend (no nic, těch víkendů je víc… aby se neřeklo…). Jsi stále v obraze??? Netuším a ani nechci tušit kolik milionů, ne budou to miliardy (jen britských liber…????!!!!) má ten bohatý pán . Pan Snob, ouu, dobrá přezdívka… I don´t like him (nemusela jsem ho….ani vidět, 3krát stačilo)
No a pan Snob, a sakra zapomněla jsem, co jsem chtěla napsat… myslím, že je nudné psát jen o té zahradě, kterou navrhoval jistě nějaký super, super…… architekt (samozřejmě, že tu zahradu nenavrhoval jen jeden architekt….ale mnoho, mnoho architektů).
Chtěla bych ještě popsat palác pro hosty do kterého jsem jen trochu nahlédla (naštěstí!!!! Oči by mi vypadly!!!!!!!!) Představ si takových 20 velkých místnůstek (nejmíň)jako na nějakém hradě, zámku (nedokážu přesně definovat na kterém zámku v Čechám můžeš něco podobného najít…. Holt já se radši podívám na nějakou malou výstavu fotek a jiných krásných lidských výtvorů než na mnoho starožitností v nějakých zámcích - českých (i když nepopírám jejich krásu…). Ty snad dokážeš definovat co je to krása???!!!
Příliš filozofuju, viď? V paláci je 20 (nejmíň) místností pro hosty, nějaké to služebnictvo (fakt!!! Nekecám… kuchaři, služebné, poslíčkové a tak), místnost kde se speciálně pere ve velkých pračkách, velmi hygienická kuchyň (blbý výraz, vím…), místnost pro děcka, která je umístěna tak aby děti neobtěžovaly MRS. Snoba (to mi říkala angličanka, která se mnou hlídala děcka, a která je tam 2krát ročně zaměstnaná jen kvůli toho, aby si "trochu" přilepšila za to že bude hlídat děti boháčů…). Kdo neuviděl, neuvěří… všechny věci byly vyrobeny přímo na míru (si teda myslím, já laik), rozmístěny přesně tam a tam, aby to ladilo, vyrobeny z drahých materiálů (musím přiznat, jsem pouhá střední třída, že fakt nepoznám všechno a anglických výrazům holt rozumím jen". Že. Je. To. Jen. nějaké .very. expensive. Glasses" - velmi drahé sklo…). Velmi, ale velmi nádherně udělané kytky a výzdoba… Velmi mnoho knih, naaranžovaných časopisů, velký výběr z jídel…promiň mi, ale má slovní zásoba není tak skvělá, abych ti dokázala popsat něco tak obrovského a velkolepého, famózního, big…
všude, vše na míru…
….
Nepíšu, to proto, abys záviděl, ale abys věděl, že někteří lidé mají tolik liber, dollarů, eur a kdo ví čeho, že nevědí co s nimi … ??? Nebo si myslíš, že je správné, že vyhazujou peníze jen pro pár letních parties (neumím skloňovat česky) pro bohaté bankéře??? Ručníky na pár použití a tak???

Yours Kat´ja

Žádné komentáře:

Okomentovat