neděle 1. srpna 2021

Život po Životě

 

    Čím dnes začnu? A myšlenkou „mám strach“, která se mi honí hlavou. Je mi momentálně celkově špatně, mám obavy, úzkosti, myšlenky, které mě obtěžují a lidé mě štvou víc než obvykle. Zdá se, že mě momentálně opustil optimismus.

         Za prvé mám strach, že se blíží nemoc, v mém případě psychóza. Mám strach, že se mi přitíží, tak, že už se z toho nedostanu. Lidé, kteří neví, co je psychóza, ať si to vygooglí, já nyní popíšu, co je psychóza pro mě, co znamená.                                                                                                                      Co  je tedy pro mě psychóza? Je to stav, ve kterém se necítím dobře a zažívám věci, které ostatní smrtelníci nedokážou zažít. Možná něco zažívá i jiný „nemocný“, ale je důležité si uvědomit, že každý máme jiný příběh. O mém příběhu se můžeš dočíst tady nebo se mě můžeš zeptat … bla, bla… zpět k textu, jiné věci, které nedokážou ostatní smrtelníci zažít, je např. to, co jsem zažila v roce 2009, když mi bylo pouhopouhých 22 let. Nevím, jestli někdo kromě mě, použil termín „oblast ztracených duší“, ale já jsem v Londýně prožila pocit dejavú, když jsem utekla před lidmi a cítila, že už jsem tam žila a potkávala jsem zároveň divné lidi s divnými očima – jakoby měli prázdno v očích. Hledala jsem před těmito lidmi úkryt a našla jsem jej v kostele, ale začala jsem tam tak vyšilovat, že mě odvezli do Mental Hospital v Chelsea. Podotýkám, že do tohohle stavu jsem se dostala po několikadenní absenci spánku a hlavně užití kokainu. Ovšem, bohužel, situace se 3x zopakovala (v roce 2010, 2012 a 2016)- takže nevím, zdali mám nemoc nebo zažívám něco jako nadpřirozené věci nebo např. psychospirituální krizi nebo se dostávám do svých minulých životů.  Psychóze je tedy pro mě stav, kdy je mi pěkně blbě, teda přesně hnusně blbě a nedokážu si poradit bez hospitalizace v psychiatrickém zařízení. 

        Za druhé  mám strach ze smrti, který se nejvíc projeví v době propuknutí psychózy. Možná mám strach, i ze života. Chtěla bych nahlédnout do příčiny svých současných potíží – v tomto životě a domnívám, se že mé současné potíže nevychází jen z tohohle života.  

         Za třetí zároveň mám strach z esoteriky, ale zároveň mám pocit, že by mohla vyléčit mé současné potíže. Na papíře snad to slovo neumím ani napsat. Mám zkušenost, že spousta lidí se k psychóze dostane skrze esoteriku nebo jiné alternativní směry, já se k esoterice dostávám skrze psychózu. Musí být přece něco, co mi může odpovědět na otázky, na které nedokážu nalézt odpověď. Podotýkám, že věřím v Boha, jsem katolička, ale uznávám některá pohanská přesvědčení – např. že jsou jakési energie, a z energií se tvoří duše (nevím, jak to však mám definovat) a hlavně věřím v reinkarnaci a cestu, která nás skrze věčný koloběh dovede do nebe.

    Doufám, že to nebude nyní znít jako bláznovina a řeknu tajemství – ztotožňuji se s jednou biblickou postavou z Ježíšovy doby, o které je v bibli velmi málo napsáno, byla však Ježíšovi nejblíže. Celkově mi přijde, že s touto ženou mám velmi mnoho společného. Ale vím, že jsem v tomto světě, žila tolikrát, že je to možná blud a hlavně já si nic nepamatuji. Mám pocit, že zažívám to, co M. zažila. Ovšem nikdo nemůže pochopit mé myšlení bez poznání toho, co jsem o sobě zjistila v tomto životě.

    Za čtvrté - mám strach že díky tomuto textu mě spousta lidí odsoudí. Mám strach ze samoty. Je to vážně slátanina a mě jde hlavně o to, abych si uklidila bordel v hlavě a bylo mi o trochu lépe. Možná to nemá hlavu ani patu, nedokážu to posoudit. Dále k bodu 3 – myslím si, že reinkarnace probíhá lidi v lidi nebo jiné vyšší bytosti. Žijeme tolikrát kolikrát je potřeba než dojdeme do nebe. Přece logicky, kam by se vešly ty duše. Vede mě k tomu hlas mé babičky, který jsem slyšela v Anglii (věděla jsem, že tam není): „to si na tomhle světě nevyřešíš, si nevyřešíš nikdy“. Myslím, že mám poslední šanci napravit chyby, které pořád opakuju. Domnívám se, že se blíží konec věků, tzv. Apokalypsa, o které píše Jan v bibli. Nevím, jak bude vypadat nebo jestli už nežijeme v nějakém jiném světě. Každopádně se těším, že se potkám s Bohem…. ups … to vypadá hodně psychoticky, ale už jsem taková, jaká jsem. Každopádně cítím, že potřebuji v tomhle životě vyřešit, to co už řeším od počátku, co jsem duší.

pondělí 24. srpna 2020

Svět

V rámci studia filosofie nám vyučující položil otázku, co je svět? Včera, dnes i zítra nedokážu přesně odpovědět. Napadají mě veličiny, které se jeví jako maličkosti a propadají se do propastí. 

Čas. Ano, na střední škole jsem tvrdila, že čas  neexistuje. Nelze jej vidět, to je ta příčina, která mě hnala k tomuto přesvědčení. Mnohem později jsem uznala, že čas musím uznat. Protože ano, čas se dá měřit na stopkách, hodinkách i hodinách. Všude jsou věže kostelů s hodinami. Přesto jsem tvrdila, že čas neexistuje.Tvrdila jsem tehdy, že tyto měřící zařízení jsou výmyslem člověka. Protože jak poznat vteřinu? Jak rozlišit neviditelnou minutu? A co hodina - některá krátká, jiná dlouhá jako celý den? Uznávala jsem pouze den, měsíc a rok, který lze měřit podle toho, za jak dlouho oběhne to a to těleso kolem jiného tělesa nebo své osy.  

Bohužel včerejšek nelze vrátit a zítřek nelze předvídat. Lze jen přítomnost prožívat, vzpomínat a plánovat. A plány ne vždy vycházejí. Myslím, že tedy, dnes, že na světě panuje čas. Mnohem později jsem uznala, že čas musím uznat. Čas plyne od narození až po smrt a možná i poté...

Možná proto se propadám do světů, které neexistují. Počítám prsty, abych zjistila, kolik mám sourozenců a vidím v symbolech znamení. A v mřížích vidím vězení. Chtěla bych být ta, která umí zázraky a chtěla bych léčit lidi ze smrti. Chtěla bych mnoho. Chtěla bych sny proměnit v realitu a realitu vyměnit za sny. Chtěla bych proměnit slovo sny za syn, aby bylo zjevné to, co je skryté. Je to svět. 

 

středa 9. října 2019

Sny a bdění

V mých snech se občas objeví obraz, který nelze úplně odlišit, zdali se to  třeba včera nebo jindy neudálo. Jednou jsem se např. zeptala kolegyně, o čem mi to vlastně povídala a až pak pochopila, že to byl sen. Během noci se zdá spousta snů, některé zapomeneme, jiné si pamatujeme celý život. Dokonce jsem jednou snila po otevření očí, podle lékařů, halucinace. Byl to hlas mé babičky, která byla 2000 km daleko a povídal: To, co si nevyřešíš v tomto životě, tak to už si nevyřešíš nikdy. A od té doby jsem se stala tzv. F20.0. Asi za 3 roky se mi v noci zdál sen, kde jsem viděla nádherně osvícenou babičku, která mě něco četla z bible. Ani v okamžiku probuzení jsem nevěděla o čem text byl.
Když jsem dostávala rozum, v době, kdy děti přestávají tolik zapomínat a pamatují si vzpomínky do dospělosti, tak jsem měla sen o kreslených postavách Tom a Jerry, honili se a také ten sen byl barevný.
Sen, který se mi vlil pod kůží, se zdál 15. nebo 16. 6. Zdálo se mi, že se blíží konec světa. Já, silná osobnost, jsem vyhrála boj o dobro a zlo. Ale začnu od začátku v mém HOMETOWNu se zřítila budova z dob minulého režimu, zbořila se tribuna. Viděla jsem tam umírat spoustu lidí, i mého známého Reného. Smrt mě zasáhne, protože se jí bojím. Bojím se, že to tady už skončí a pak všechny mé sny se roztříští na malé kousky. A také se bojím samoty. Zpět ke snu: lidé se na konci světa stávali více a více závislými na lécích - psychiatrických, aby bylo jasno. Tuto závislost bohužel znám již 10 let. A co se stalo, léky došly a lidem bylo zle. Museli stát fronty na injekce kdovíčeho. Léky podávali zlí lékaři. Chtěli schizofrenikům vysazovat léky. Věděla jsem v tom snu, že musím mít neustále svou dávku drogy, abych si zachovala své já a abych ty dva zlé lékaře porazila, tím, že ve mě je dobro. Dál pak sen pokračoval, ale nechci to rozebírat. Ale oba jsme s Antonínem vyhráli.

středa 29. května 2019

Lásky Román o Romanovi

Vzpomínky už mi splývají, ale pamatuji si na ten den, kdy se ve škole konala dětská diskotéka. Bylo to na konci prvního stupně, konkrétně na konci 4. třídy, ve školní tělocvičně. Šli jsme tam s družinou hrály se hity posledních let devadesátých. Byl tam totiž ON. Vypadal jako Ježíš. Teda, tak jak si ho já podle maleb představuji. Dlouhé tmavé vlasy, modré oči. Ale tehdy jsem si neřekla, že vypadá jako Ježíš, ale jako nádherný kluk, do kterého jsem se na první pohled zamilovala. Tohle období bylo ateistické a snad bych dodala, že i antiteistické. Na diskotéce dělal dýdžeje. Byl v 8. třídě. Byl moje první  láska, platonická, abych to upřesnila. Tehdy jsem jeho jméno psala venku po všech zdech i na všechny školní lavice. Musel vědět, že existuji. Ale dlouho jsem se nedala znát a poznat. Poslala jsem mu Valentýnku, byl rok 1999, a napsala do ní, že ho miluji.
Potkávala jsem ho na chodbách školy. A jak jsem zjistila, jak se jmenuje? Jednou jsem šla z jídelny po schodech nahoru a on dolů a starší holky na něj křikly Ahoj Ro ... (váhala jsem mezi jmény Robin, Robert a Roman). Podle třídní knihy se jmenoval Roman ....hlavně jsem díky tomu věděla, kde bydlí. Podle jména a bydliště jsem hledala v telefonním seznamu jeho telefonní číslo. Našla jsem ho i přes to, že jeho jméno je poměrně obvyklé. Volala jsem a vždy zavěsila.
Pak začlo období osobního kontaktu. To jsem přestala být tajemná. Mezitím si ostříhal vlasy.
V páté třídě jsem se odvážila. Na další diskotéce jsem mu řekla čaj, místo čau. Pak jsem ho jednou potkala (no doopravdy čekala jsem na něj) před školou a  šla s ním jakože stejnou cestou. Krásně jsme si popovídali. A bylo to na dlouhá léta naposled. Pak už chodil vždy s někým ze školy. Pak, moje poslední šance, než jako deváťák odešel ze školy, byla ta, že jsem byly s kamarádkou před jeho domem a bavil se se mnou z patra, opravdu zpatra. Chtěl, abych ho víc neotravovala. Pak odešel ze školy, začaly prázdniny a já jela díky svému experimentu s durmanem do Opavy, ale Roman v tom nehrál skoro žádnou roli. Byla to souhra okolností.
Pak se zjevil u našeho stolu v jedné punkerské hospodě, kde se kouřila tráva. Dali jsme si spolu brko a také mi tehdy řekl, že si mě pamatuje. Ono kdo by ne :-)

pondělí 27. května 2019

Trochu asociál (šikana)

Když zavřu oči, vidím před sebou svou minulost. Alespoň dnes, když nemůžu usnout. Zapomněla jsem si totiž z lékarny vyzvednout jedno nejmenováné hypnotikum. Jsem asi závislá. Nyní nemůžu spát. Snad mi toto psaní, spání spraví.
Ano, když jsem byla malé dítě, nebyla jsem úplně v pohodě a byla jsem trochu asociál (nepřímá citace - úryvek z písně od Zakazaného ovoce). Ano, nebyla jsem IN. Vzpomínám si na vysmívání se ve školce a pak na šikanu na ZŠ. Tyto vzpomínky nejsou příjemné. Nikdy jsem příliš nezapadla. A dnes jsem za to ráda. Nejsem průměrná. Nyní  dvě vzpomínky, co se mi vynořilo a spojilo. Co se událo před několika (dvěma) desetiletími a v roce 2012:
Za prvé: Byla jsem  jsem ve škole, stála jsem u topení na dlouhatánské chodbě. Byla jsem tam sama, protože jsem neměla svou partu. Pouze jednu kamarádku, která tam tehdy nebyla. Přišli kluci ze třídy a začali mě fyzicky napadat a nadávat mi. Dnes už nevím, co říkali, ale tento okamžik se vryl silně do paměti.
Za druhé: Šla jsem v psychóze po Hradčanské, kdo mě zná, tak ví, že v psychóze ztrácím boty, takže bosa a jeden člověk (nevím, jestli tam byl), ale připomněl mi jednoho z těch kluků, a dotyčný řekl Blbá kráva. Asi to úplně nebyla halucinace, ale vztáhla jsem si to k sobě a připomnělo mi to dobu, když jsem byla v páté třídě.
S těmi kluky od páté třídy nejsem v kontaktu, nevím, co dělají, kam se dostali a ani bych je už nepoznala. Ale po přestupu na jinou školu, jsem v sedmé třídě jednoho potkala a ten říkal něco v tom smyslu: utekla jsi před námi. Asi utekla, ale abych si zachránila život a skončila jsem ve 12 letech ve cvokárně. Nebylo to jen kvůli problémům ve škole, ale také doma. Tehdy, krátce před dvanáctými narozeninami, jsem málem dokonala sebevraždu. Vzala jsem si hodně semínek durmanu. Podle lékařů jsem překročila smrtelnou dávku, tak desetkrát, takže nechápu, že jsem to přežila. Byla jsem tři dny v bezvědomí a měla živé halucinace nebo to byly sny. Myslím, že i světlo na konci tunelu jsem někde zahlédla v tvrdém spánku.
Měla jsem v té době jednu jedinou kamarádku, Simonku, která se začala bavit s Terezkou. Žárlila jsem. Simonka mi byla v té době nejblíž. Jediný člověk, kterému jsem věřila. Pak ještě babičce - ale ta se mnou nechodila do třídy :-) Dokud jsme měli hodnou paní učitelku z prvního stupně, tak to bylo celkem OK. Krom toho, že jsem byla na periferii třídního kolektivu. Pak přišla nová učitelka, která mě začla zesměšňovat a vůbec mě nechránila před dětma. Vzpomínka na dlouhou chodbu je nejsilnější.
Také si vzpomínám, že jsem Simoně řekla, že Bůh neexistuje. Asi jsem přemýšlela podobně jako moji rodiče, nebo jsem nechápala, proč mě Bůh nechrání před těmi kluky. Chtěla bych se omluvit, asi jsem se mýlila. Mám od Simči schovanou tu básničku o lásce, kterou napsala ve druhé třídě. Je nádherná. Tím chci říct, že láska odpouští. A kdo mě zná, ví, že se mám dobře. 

pátek 11. května 2018

Přemýšlení ...

Přemyšlím nad tím, v poslední době,  čím dál tím víc. Dalo se předejít této schizofrenii v mém životě? Stačilo by, kdybych se nenapila džusu nebo nesnědla kousek čokolády od neznámého černého muže, který se tvářil jako falešný přítel a uvedl mě do stavu halucinací, které vyvrcholily šílenstvím, které bylo označeno jako paranoidní (nevím, proč takhle) schizofrenie. Vzpomínám si na jeho chlípný pohled, který zval k sexu. Bylo mi pouhých 22 let, právě ve věku, kdy se schizofrenie diagnostikuje a někdy zůstane na celý život. Bojuji, jak můžu a mám pocit, že prohrávám nad psychiatry. Prohrávám nad léky, které sice pomáhají, ale způsobují jen větší zabředlost v nemoci. Nemám emoce, mám úzkosti a rozostřené vnímání. Někdy před usnutím vnímám strašné věci, které nedokážu popsat slovy. Útočí na mě pseudohalucinace všech smyslů. Přes den to zvládám, ale v noci zdá se, že svou duši ztrácím a odevdávám ďáblu. Ráda bych pochopila začátek a konec, dřív než mě navštíví anděl smrti. Nevím čí jsem, ale vím, že jsem. Jsem zde a snažím se pochopit hlas, jediný hlas, který se zjevil a odešel bez toho, aniž bych viděla osobu, která ke mě mluvila. Ten hlas, konkrétně mojí babičky, řekl: To, co si v tomto životě nevyřešíš, to už si nevyřešíš nikdy. Hned na to, jsem byla odvedena na psychiatrické oddělení. Tušila jsem, kdo jsem, jak se jmenuji a ráda bych jim všechno řekla, ale byla jsem šokována. Nevěděla jsem, co se děje, proč tam jsem, bránila jsem se nedobrovolnému pobytu, ale když se mě ptali na diagnozu po pár dnech, z patra jsem jim řekla schizophrenia. Čím jsem si podepsala zřejmě ortel, abych byla považována za klasifikovaného blázna, který se již léčil s touto nemocí a podle jejich doměnek užíval kokain. Byla jsem varována v nemocnici před drogama, tihle vyvrhelové společnosti končí na ulici, řekla téměř doktorka s asijskými rysy. Já - která ani nevěděla, že jsem drogu užila. Dozvěděla jsem se to z propouštěcí zprávy a až moc dlouhou dobu mi to nebylo jasné, co se stalo. Vzpomínám na první rok s nemocí, kdy jsem se opíjela a vzpomínala na Anglii. Vzpomínky již vybledly, ale mluvila jsem o tom až moc často, asi to byl největší zážitek v životě. Bohužel jsem o tom mluvila jen s dobrým přítelem. Nebyl nikdo, kdo by mi vysvětlil, co se stalo, když jsem nebyla při smyslech. Ano vím, bloudila jsem ulicemi s bílými domy, hrabala se v odpadcích, cítila plyn a hledala útočiště na spánek, který jsem potřebovala, byla zmatená a viděla kosmonauta, ale nebyl to jen následek užití drogy? V nemocnici mi nasadili téměř okamžitě medikaci, přitom by možná stačil detox a vlídné slovo.
Ráda bych pochopila, co mám vyřešit, ale nemám se krom sebe koho ptát. Byla jsem sama a byla jsem si vědoma, že konkrétní hlas je hlasem. Ovšem řekl mi příliš konktrétní větu na kterou jsem dodnes nezapomněla. Ráda bych přeskočila tento experiment a žila si svůj bezstarostný mladý život bez zkušeností s psychiatrií.
Myslela bych si dnes, kdybych neměla 9 let zkušeností s psychiatrií, asi úplně to samé, co ostatní lidé, kteří neznají psychickou schizofrenii. Ano, přesně to. Pacienti psychiatrických nemocnicí jsou nebezpeční šílenci, které bych nechtěla potkat na ulici. Paradoxně díky své zkušenosti s nimi pracuji a nebojím se jich. Dokonce některé vyvolené mám za své přátele. Nevím, co mám řešit, a někdy mě to trápí. Jindy si žiju úplně skoro normální život. Přiznávám sama sobě, že nevím kde a proč je začátek nemoci. Nevím komu dát vinu a jak se s tím smířit.

pátek 24. listopadu 2017

Nynější pocity a sny o návratu do minulosti

Někdy jdu ven a přestávám vnímat svůj svět. Tím myslím své myšlenky a pocity. Začínám vnímat ten svět, který je okolo. Někdy se cítím jako bych vykouřila špatnou marihuanu. Zvuky jsou hlasitější, smích druhých jako namířený vůči mé osobě, lidé děsivější. Někdy nepomůže ani pár tabletek rivotrilu. Vnímám druhé a sebe vnímám jako bych nebyla. Jako kdybych byla průhledná a svět se kolem zbláznil. Vnímám výrazy lidí a jejich škleby. Přestávám vnímat své myšlenky a vidím jen to, co slyším. Ano, někdy se dostávám do stavu, kdy mi není dobře. 
Díky lékům nemohu projevovat své emoce - už tři roky jsem neplakala. Ráda bych uronila slzu místo toho, aby se ve mě hromadilo napětí, které se přemění v úzkost a tlak či bolest hlavy. Když mě někdo rozesměje, tak to musí být něco moc vtipného. Spíš se mračím než usmívám. Je mi líto, cítím se někdy ne jako člověk, ale jako robot bez emocí. Jako stroj bez srdce. Nic necítím, maximálně tak tlak kolem srdce. Chtěla bych brečet do nekonečna.Chtěla bych proměnit své slzy ve vodopád.
Chtěla bych některé věci prožít znovu, střízlivá. Například jaké to je být sjetá znovu kokainem a odlišit skutečnost od halucinací. Chtěla bych mít možnost odmítnout kokain a chtěla bych předejít první hospitalizaci. Toužila bych se znovu rozjet z Londýna k českému lékaři a povědět mu, co jsem tehdy cítila. Halucinace a bludy to před kokainem určitě nebyly. Byla to spánková deprivace a změny nálad. Chtěla bych jinou diagnozu. Nevím jakou ... ale když člověk řekne: "Mám schizofrenii", tak se z něj stane automaticky schizofrenik a mám pocit, že přestává být člověkem. Lidé se jej začnou bát. Přitom je to tak, že on se bojí jich. Asi se bojím lidí, někdy. 
Chtěla bych tomu černochovi, co mi to svinstvo vmíchal do pití, dát přes hubu. Chtěla bych ho najít a pořádně od plic mu vynadat. Protože od tý doby mám psychické problémy. Chtěla bych mluvit víc anglicky a chtěla bych, abych nemusela prožít tu noc, kdy jsem měla strach o svůj život. Chtěla bych si vzpomenout, co se dělo. A stejně bych mu chtěla dát přes držku! :-)